fbpx
loader-logo

Omne trinum perfectum

“Wszystko, co złożone z trzech jest doskonałe”.

Ta maksyma towarzyszyła nam podczas prac nad kampania teaserowa “III” dla restauracji Bottiglieria 1881. To pierwsza w Krakowie restauracja, która została wyróżniona gwiazdką Michelin.

Kampania „III” miała na celu zapowiedzieć metamorfozę restauracji, której inicjatorem stał się Przemek Klima – jeden z najbardziej rozpoznawalnych i uznanych polskich szefów kuchni oraz nowy współwłaściciel Bottiglieria 1881. Od 3 września 2019 r. zmienił się nie tylko skład, ale też charakter restauracji i pomysł na jej prowadzenie.

Dlaczego III?

Zależało nam, aby podkreślił nowatorski koncept prowadzenia Bottiglieria 1881, zgodnie z którym wszyscy trzej szefowie kuchni – a więc Przemek Klima, Paweł Kras i Jakub Kojder – są sobie równi. 

Liczba III stała się głównym elementem, wokół którego powstały wszystkie kreacje. Dostrzegliśmy także, że w nazwie Bottiglieria 1881 pojawiają się trzy litery „i”, które tworzą rzymską liczbę trzy.

Powstały trzy animowane spoty, które nawiązywały m.in. do dziejów Krakowa:

...ikonicznych postaci ze świata kultury:

oraz miejsc i symboli, znanych z historii i legend. 

Dzięki temu kampania stała się czytelna zarówno dla mieszkańców, którzy znają większość krakowskich legend, jak i turystów, dopiero odkrywających historię miasta.

To równocześnie dobry punkt zaczepienia, aby zaintrygował zagranicznych gości, przebywających w Krakowie. Dlatego też copy przygotowane zostało również w j. angielskim.

Osnuta tajemnicą kampania wzbudzała zaciekawienie i pytania wśród stałych gości Botti oraz subtelnie prowokowała. 

Etap odsłonięcia przyniósł odpowiedź na pytanie:

Dokąd zaprowadziła nas liczba III?

Zachęcamy do odwiedzin Bottiglieria 1881, przy ul. Bocheńskiej 5/LU1, w samym centrum krakowskiego Kazimierza. To wspaniałe miejsce z kuchnią fine-dining, w którym każde danie staje się kulinarnym przeżyciem. Obserwuj Bottiglieria 1881 na Facebooku i Instagramie.

A tu nasze krótkie podsumowanie w formie klipu.
Sound on!